Еврозаборы - бесплатная технология производства

Главная - Історія ДЕКУПАЖА

Декупаж (фр. decouper — вирізувати) — декоративна техніка по тканині, посуду, меблям, шторам та ін., що полягає у вирізуванні зображень з різних матеріалів (дерева, шкіри, тканин, паперу і т. п.), які потім наклеюються або прикріплюються іншим способом на різні поверхні для декорування. Ця техніка украй копітка, вимагає великого часу і терпіння.

Свою назву це мистецтво отримало у Франції. Декупаж придбав велику популярність в XVII—XVIII століттях, і багато ускладненої техніки декупажа було розроблено саме в цей час. Декупажем захоплювалися такі відомі люди, як Марія Антуанета, мадам де Помпадур і Бо Бруммель.

Вважається, що найбільш вірогідним місцем походження декупажа є Східний Сибір. Кочівники використовували декупаж при похованні мертвих З Сибіру це мистецтво прийшло до Китаю. Там вирізаний папір використовували для прикраси ліхтарів, вікон, коробок і інших предметів. У XVII столітті в Італії, і особливо у Венеції, торгівля з Далеким Сходом придбала величезний розмах. На загальну думку, саме завдяки цим торгівельним зв'язкам декупаж попав до Європи.

Спочатку мебельники використовували декупаж для створення підроблених інкрустацій, що було дешевою альтернативою модних в XVII столітті китайських меблів. Незабаром вони почали використовувати вирізані деталі з копій знаменитих картин для прикраси меблів і створення витворів мистецтва і перестали копіювати предмети з Далекого Сходу. Мистецтво декупажа стало відоме як «мистецтво бідних» (arte роvera).

Деякі ремісники, декупажем, що займаються, стали визнаними майстрами в своєму ремеслі в XVIII столітті, коли декупаж став справжнім мистецтвом. Декупаж одного виробу міг тривати декілька років. У Англії в XVIII столітті він став популярний у вищому і заможнішому середньому класі. Саме в цей час були створені найбільш відомі витвори мистецтва із застосуванням техніки декупажа, особливу популярність придбали прикрашені шкатулки в сентиментальному стилі, коробки дарунків і різні особисті речі, особливо у молодих дівчат. Декупаж також використовувався населенням для створення оригінальних «валентінок».

На початку XX століття декупаж, як і багато інших напрямів мистецтва, став менш реалістичним і абстрактнішим. Такі художники XX століття, як Пабло Пікассо і Анрі Матісс, використовували декупаж в своїх роботах. Одним з найбільш відомих прикладів є «Вше №1с1е» Матісса.

Сучасний декупаж більше нагадує виготовлення китайських лакованих предметів.

В даний час він широко використовується для створення дарунків ручної роботи, а також для декорування інтер'єру. Використовуючи техніку декупажа, можна оформити практично все, що підкаже фантазія: жалюзі, квіткові горщики, вази, тарілки, стакани, обробну дошку (дерев'яну або пластмасову). Можна привнести неповторні штрихи в інтер'єр, оформивши таким чином диванну подушку, скатерть, штори, серветки і тому подібні речі.

Головне, що всі вироби виходять красиві і незвичайні.


28.11.2020Яндекс.Метрика
PR-CY.ru Rambler's Top100 Апдейты поисковых систем